Від початку повномасштабного вторгнення учні цього навчального закладу навчалися дистанційно
Мер Віталій Кличко разом із керівниками районів оглянув нове протирадіаційне укриття, збудоване в одному з ліцеїв Шевченківського району Києва. Площа укриття становить 1 300 кв.м, а розраховане воно на 600 людей, — повідомив міський голова у Телеграм-каналі.
«Через відсутність споруди подвійного призначення цей навчальний заклад від початку широкомасштабного вторгнення змушений був переходити на дистанційне навчання. Завдяки спорудженому укриттю ліцей повертається до очного формату і планує розширити контингент учнів», — йдеться у дописі.

За словами мера, в укритті підведені всі необхідні комунікації: електропостачання, водопостачання, вентиляція та каналізація. Також встановлено захисно-герметичні двері для забезпечення безпеки й герметичності приміщень.
«Тут передбачено все для занять під час тривог: робочі місця для вчителів, учнівські парти, магнітні й традиційні дошки з крейдою, дві touch-панелі, пуфи, дивани та каремати. Обладнано медкабінет і кімнату для прийому їжі. За допомогою ролетів простір можна зонувати на окремі кімнати для проведення паралельних занять», — додав Кличко.



В укритті передбачена автономна система енергопостачання, яка забезпечує роботу протягом 72 годин у разі відключення світла. Окрім цього, тут є запаси питної та технічної води, а також працює Wi‑Fi для підтримки зв’язку й організації навчального процесу.
Мер повідомив, що за останні два роки в місті з нуля збудували дев’ять укриттів для освітніх закладів. У цьому році влада планує завершити будівництво ще кількох об’єктів та провести ремонт базових укриттів у 109 навчальних закладах.
«Я звернувся до голів районів із проханням відповідально підійти до облаштування укриттів до початку нового навчального року», — підсумував Кличко.
Створено за матеріалами: hronikers-kyiv.com