Наразі розробляється відповідний проєкт
В Ірпені планують встановити сонячну електростанцію на даху міської поліклініки, повідомив перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Пащинський.
За його даними, потужність майбутньої станції становитиме до 150 кВт, а система накопичення енергії матиме ємність 400 кВт.
«Для розуміння: щоденна потреба поліклініки в електроенергії сягає близько 1000 кВт. Власна сонячна генерація дозволить закладу працювати більш стабільно під час відключень, зменшить використання дизельних генераторів, знизить навантаження на загальну мережу та допоможе економити бюджетні кошти на оплаті електроенергії», – пояснив посадовець.
Посадовець також зазначив, що на сьогодні всі амбулаторії, лікарня та дитяча й доросла поліклініки громади забезпечені генераторами. Ще у 2022 році громада отримала три мобільні сонячні електростанції від українського виробника KNESS Energy, які наразі працюють в амбулаторії сімейної медицини №3 в Ірпені, а також в амбулаторіях Михайлівки-Рубежівки та Козинців.
Пащинський додав, що сонячними електростанціями також оснащені амбулаторії №1 і №4 та Гостомельська амбулаторія. Сонячні панелі встановлено також на дитячій поліклініці та в інфекційному відділенні багатопрофільного стаціонару Ірпінської центральної лікарні, що підвищує енергонезалежність медичних закладів і сприяє зниженню експлуатаційних витрат.
Крім того, розглядають різні варіанти та тривають перемовини щодо встановлення сонячних електростанцій в інших амбулаторіях громади, щоб поширити переваги відновлюваної енергії на більшу кількість медичних установ.
- У Ворзелі відкрили третю чергу пансіонату для 56 переселенців
Запис про те, що Ірпінську міську поліклініку обладнають потужною сонячною електростанцією, спершу з’явився в місцевих повідомленнях.
Створено за матеріалами: hronikers-kyiv.com