За даними слідства, у 2024 році директор коледжу уклав договір із підрядною організацією на проведення капітального ремонту майстерень‑лабораторій, навчальних кабінетів та інших приміщень закладу. Загальна вартість угоди становила 3,2 мільйона гривень.
Під час перевірки правоохоронці встановили, що роботи виконані не в повному обсязі. Водночас посадовець підписав акти приймання виконаних робіт, до яких внесли відомості про роботи, що фактично не проводилися, а також про обладнання, яке підрядник не використовував.
Через підписання таких документів навчальний заклад безпідставно виплатив підряднику понад 2,3 мільйона гривень. За даними слідства, ця сума становить більш як 70% від загальної вартості договору.
Прокурори вважають, що внаслідок цих дій бюджету завдано значних збитків.
«За процесуального керівництва ювенальних прокурорів Оболонської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру колишньому директору комунального закладу професійної (професійно-технічної) освіти «Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою»», – йдеться в повідомленні.
Дії колишнього директора кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах.
Фігуранту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із можливим позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.
Також повідомлялося, що у Києві викрили схему фіктивного працевлаштування в Інституті ветеринарної медицини, внаслідок якої з бюджету безпідставно виплатили понад 1,1 млн грн заробітної плати. До оборудки причетна посадовиця Інституту ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України, яка залучила до схеми свою знайому. Вона оформила її на посаду провідного інженера, а згодом перевела на посаду головного фахівця сектору.
Фото: Київська міська прокуратура
Створено за матеріалами: kyivschina24.com