Зелена зона — символ довготривалої співпраці Києва та Вільнюса
Сьогодні за участі мера Вільнюса Валдаса Бенкунскаса та посла Литовської Республіки в Україні Інги Станітє-Толочкєнє відбулося урочисте відкриття Вільнюського скверу та пішохідного мосту в парку на вулиці Прирічній в Оболонському районі, повідомив мер Віталій Кличко.
«Міст зведений через заводь за натхненням від мосту короля Міндаугаса у Вільнюсі. Проєкт реалізовано в партнерстві столиць України та Литви. У 2026 році для його втілення мерія Вільнюса за сприянням Державної установи «Центральне агентство з управління проєктами» надала фінансування в розмірі 600 000 євро», — йдеться в повідомленні.
За словами мера, під час розробки концепції благоустрою провели три етапи відкритих громадських консультацій, щоб врахувати побажання місцевих мешканців.



«Я подякував місту-побратиму Вільнюсу за фінансову підтримку й допомогу в період повномасштабної війни. Зокрема, у 2023 році литовська столиця передала Києву 20 генераторів, газові плити з балонами, батарейки й зарядні пристрої, ліхтарі та термоодяг. Окрім цього, Вільнюс перерахував до благодійного фонду «Майбутній Київ» 500 000 євро», — додав мер.
Він також зазначив, що цього року мерія Вільнюса виділила 80 000 євро на придбання сонячних батарей для Київського пансіонату ветеранів праці.
Створено за матеріалами: hronikers-kyiv.com