Пацієнт мав травму грудної клітки
У Деснянському районі столиці поліцейські повідомили про підозру хірургу у справі про недбалість, через яку помер 43-річний пацієнт, йдеться в повідомленні пресслужби поліції.
«Після огляду та виконання частини обстежень лікар‑хірург встановив у чоловіка перелом ребра та рану ліктьового суглоба. Показань для госпіталізації не виявлено, тому медик призначив лише знеболювальну й протизапальну терапію та порадив продовжити лікування вдома», — зазначено в повідомленні.
Через два дні після звернення пацієнт помер. За результатами судово‑медичних експертиз причиною смерті визначено закриту травму грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що спричинило тяжкі ускладнення та інтоксикацію організму.
Під час розслідування встановлено, що на момент звернення чоловік потребував додаткових діагностичних процедур, які не були проведені в повному обсязі. За висновками експертів, вчасне виявлення ушкоджень та належне лікування могли б запобігти трагічному наслідку.
Слідчі повідомили лікарю про підозру за ч. 1 ст. 140 КК України — неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого. Санкція статті передбачає до двох років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади строком до п’яти років.
Створено за матеріалами: hronikers-kyiv.com